Jak grać ? Oto jest pytanie

 

Odkąd legalne zakłady bukmacherskie stały się popularne Polsce, wiele osób zaczęło traktować je jako dodatkowe źródło dochodu, a nawet jak sposób na życie. Może się to wydawać nieco dziwne, ale są gracze, którzy spędzają setki godzin w miesiącu na analizie wyników meczów, czy składów oraz formy poszczególnych drużyn. W jakim celu to robią?

Po co grać u bukmachera?

Gdy nie wiadomo o co chodzi, przeważnie chodzi o pieniądze. Gra u bukmacherów i prawidłowe typowanie wyników spotkań pozwala niektórym osobom prowadzić na prawdę komfortowe życie. Oczywiście, życie osób obstawiających zakłady bukmacherskie wcale nie jest usłane różami i trzeba pamiętać, że wiąże się ono także z dużym stresem. Gracze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że taka zabawa jest obarczona dużym ryzykiem. Doświadczeni typerzy mają swoje wypracowane przez lata reguły, które umożliwiają zachowanie budżetu na grę i nie rujnowanie swoich finansów. Niestety ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bukmacherką nastawiają się na zbyt szybkie i łatwe wygrane. Prowadzi to do różnego rodzaju frustracji i rozczarowań. Nikt przecież nie jest w stanie typować idealnie. Zawsze zdarzą się takie kupony, które – trzymając się bukmacherskiego żargonu “nie wejdą”. Takie porażki należy przyjmować z godnością, ale też wyciągać z nich odpowiednie wnioski.

Jak grać u bukmachera? Oto jest pytanie

Ludzie zajmujący się na co dzień bukmacherką wciąż szukają optymalnego sposobu na to, by obstawiane przez nich kupony były jak najbardziej trafne. Niestety idealnego sposobu nie ma. Ci, których wiedza sportowa jest na nieco niższym poziomie, szukają pomocy w tak zwanych płatnych typach oraz na forach internetowych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tamtejszym typerom też czasami tylko wydaje się, że potrafią grać. W rzeczywistości porażki zdarzają im się równie często, co innym graczom. Oferowanie takich usług jak płatne typy nie jest nielegalne, ale czasami można się zastanawiać nad etyką takich postępowań. Przecież nie dość, że tacy ludzie sami biorą pieniądze od ludzi za możliwość udostępnienia swoich przypuszczeń, to jeszcze nie ryzykują swoich pieniędzy, a tylko cudze. Rzecz jasna nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale inwestowanie w płatne typy można porównać do piramidy finansowej. Obiecywane wielkie zyski i późniejsze rozczarowanie porażkami to coś, co może towarzyszyć takiemu graniu. W internecie są dostępne również typy darmowe – tutaj przynajmniej nikt nie pobiera pieniędzy, ale granie na nie swoich typach nadal jest ryzykowne. Prawdopodobnie najlepszym wyjściem będzie więc zaufanie własnej intuicji. Najlepiej, jeśli znamy się na sporcie – wtedy prawidłowe przewidzenie wyniku jednego, czy dwóch spotkań nie powinno stanowić dla nas wielkiego problemu. Jasnym jest, że za łatwe typy nie zarobimy zbyt wiele, ale lepiej jest jeść małymi łyżeczkami, niż udławić się jedną dużą. Z tego powodu najlepiej jest na początku wybadać swoje umiejętności oraz szczęście do gry, bo nie każdy je posiada. Dopiero później lepiej zaryzykować nieco większe kwoty.