Rywalizacje w Serie A

Jeżeli kochasz futbol z tradycjami gdzie nacisk kładzie się przede wszystkim na taktykę to liga włoska jest właśnie dla ciebie. Jeszcze jakieś 15 lat temu wszyscy reprezentanci Włoch grali w Serie A, a przypomnijmy, że w tym czasie byli wicemistrzami Europy oraz mistrzami świata. To pokazuje jak bardzo mocna to była liga. Mówię w czasie przeszłym, ponieważ po aferze calciopoli Serie A trochę podupadła, ale od niedawna zaczęła odradzać się na nowo. Do ligi włoskiej zaczynają trafiać co raz to głośniejsze nazwiska z Cristiano Ronaldo na czele.     

Czy już znamy drugą drużynę Włoch?

Może się wydawać, że jest to nudna liga, bo co rok scudetto zdobywa Juventus Turyn, ale walka o pozostałe lokaty premiowane grą w Champions Leauge jest niezwykle zacięta. Nie inaczej jest i w tym sezonie. W walce o miejsca na pudle biorą udział Napoli, Inter Mediolan, AC Milan, AS Roma, Lazio Rzym, a niedawno do tej rywalizacji dołączyła nawet Atalanta Bergamo. Według bukmacherów murowanym faworytem do zdobycia drugiego miejsca jest Napoli, na których kurs wynosi jedynie 1,05. Typowanie takiego zakładu kompletnie nie ma sensu po pierwsze ze względu na zbyt niski kurs, a po drugie to wcale nie jest takie pewne, że muszą zdobyć te srebrne medale. Do końca sezonu zostało jeszcze sporo kolejek i czekają ich jeszcze spotkania z pozostałymi kandydatami, którzy już zdołali im urywać punkty jak chociażby Inter, który wygrał z nimi 1:0. Przed nimi jest również nieprzyjemny wyjazd do Rzymu i mecz z AS Romą.

Kto liczy się Serie A oprócz Juventusu i Napoli?

Jeżeli chodzi o Inter Mediolan to kurs na nich wynosi 8,25 i to już jest warte ryzyka. Ostatnio znowu spuścili nieco z tonu, ale przypomnijmy sobie, że początek sezonu też nie był udany w ich wykonaniu. Później przyszła seria zwycięstw i niewykluczone, że mogą to powtórzyć. Zwycięstwa z czołówką tabeli to zdecydowanie ich atut. Jeżeli tylko przestaną tracić głupie punkty z dołem, to mogą zająć drugie miejsce. W każdym razie ta rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco. Stawiając na AS Romę możemy złapać kurs aż 27,00. Nic dziwnego, bowiem tracą do Napoli aż 14 punktów i musiało by się wydarzyć dużo złego w ekipie z Sycylii, aby Rzymianie mogli ich przegonić. Można powiedzieć, że mistrza Włoch znaliśmy już przed sezonem, ale na pewno nikt nie spodziewał się tego jak wyrównana rywalizacja będzie o tytuł króla strzelców.

Polacy zdobywają Italię

Na pewno też nikt przed rozpoczęciem rozgrywek nie przypuszczał, że w tej rywalizacji będzie brał udział Krzysztof Piątek. Ostatnio na Facebooku w modzie stało się wyzwanie 10 years challenge, który polega na wstawianiu swoich zdjęć aktualnych oraz tych sprzed 10 lat. Uważam, że Piątek z tymi osobami mógłby zagrać w 6 months challenge, wstawiając swoje zdjęcie w koszulce Cracovii i obok drugie w koszulce Milanu. Krzysiek jest na topie i bukmacherzy prędko podchwycili temat, oferując nam różnego rodzaju promocje na zakłady z Piątkiem w tle. Nie możemy oczywiście zapominać o naszym drugim snajperze. Arkadiusz Milik również jest bramkostrzelny w tym sezonie i na szczęście po dawnych jego kontuzjach nie ma już śladów. Pozostaje nam tylko obstawiać zakłady i trzymać kciuki za naszych rodaków w jednej z najmocniejszych lig w Europie.